Tökfőzelék rákfasirt recept irsai olivér

Kefíres tökfőzelék

 

Irsai Olivér 2020 – Danubiana

Mi ehhez a borhoz ajánljuk ezt az ételt.
A borról bővebben itt olvashatsz »

 

Kefíres tökfőzelék

A tökfőzelék eléggé megosztó kaja, legalább is én (Gabi) sem rajongtam érte, mi több,ki nem állhattam. Aztán próbálkoztam cukkinifőzelékkel, és az nagyon megtetszett. Nyáron a piacon ott kínálkoznak sorra a szép zsenge tökök, amit az ember nem szívesen hagy ott, és akkor kénytelen megbarátkozni a gondolattal, már pedig ebből tökfőzelék lesz. Tettem egy-két próbát, és megszerettem.

Mint minden ételnél, itt is sok függ az elkészítési módon, és ez halmozottan igaz, azokra az ételekre, amelyek nagyon egyszerűek, nagyon kevés hozzávalóból állnak, mert itt nem lehet csak úgy pár fűszerrel még feldobni, vagy elfedni a nem kívánt ízt.

Nekem egyébként nincs bajom a cukor-ecet ízesítéssel, de nagyon meggyőzött a Péter verziója, az ő tökfőzelékébe ezek egyáltalán nem kerültek bele. Ami megadta a kellő savanyúságot és üdeséget ennek az ételnek, az a kefír volt, a nyári hőségben megmondom őszintén, ez egy tökéletes alapanyag.

Így készül: 2 db zsenge tököt hámozzunk meg, és reszeljük le a reszelő nagyobb lyukú részén. Ezután sózzuk be a tököt és amíg áll,  készítsük el a rántást. Nagyon kis vékony rántásra lesz szükségünk, amit kb 1 dl olajból és 2 púpozott evőkanál lisztből gyenge lángon melegítünk össze egy serpenyőben. Ha kész, öntsük át a rántást egy fazékba és adjunk hozzá egy csokor apróra vágott kaprot.

Ezt is kicsit pirítsuk együtt, majd adjuk hozzá a kifacsart reszelt tököt. Kb. 5-10 percig kevergessük, pároljuk, majd öntsük fel 1 liter kefírrel, vagy tejföl és kefír keverékével. Sózzuk, borsozzuk, és 15 perc főzés után már tálalhatjuk is.

Videót láttad már?

Hozzávalók a kefíres tökfőzelékhez:

2 db zsenge tök

1 l kefír

2-3 evőkanál liszt

1 dl olaj

1 csokor kapor

só, bors