Tokajicum Királygát Furmint 2015

Királygát Furmint 2015 – Tokajicum

Királygát Furmint 2015 – Tokajicum Borház

A Királygát Furmint egy nagyon jól kalibrált bor, az érettebb furmintok mintapéldája. Érettebb sárga, aranyba hajló szín, újhordó vezérelt illat. Citrusok, tűzkő, friss dohány, kezdődő tercier jegyek. Krémes textúra, sűrűbb beltartalom, élő savak, szépen összeérett.
 
A Tokajicum Borházat 2002-ben alapították, mai tulajdonosa 2007-től vezeti a borászatot. Az ültetvények Tarcal és Mád határában találhatók. Borászuk ragaszkodik az öreg tőkékhez, melyek mivel korlátozzák termésüket, nagyobb beltartalommal lehet számítani a bornál. Furmint mellett Sárgamuskotállyal és Hárslevelűvel is foglalkoznak és természetesen készítenek Szamorodnit és Aszút is. 
 
Boraik beszerezhetők a Vörös és Fehér Borwebshopban

Mi ehhez a borhoz ezt az ételt ajánljuk:
Wrap kacsahússal és karamellizált zöldséggel »