Szabó Zoltán Pécsi Cirfandli

Pécsi Cirfandli 2018 – Szabó Zoltán

Pécsi Cirfandli 2018 – Szabó Zoltán 

Mélyebb szalmasárga szín. Megfontoltabban, olajosan mozog a pohárban, már ebből is következtethetünk komolyabb beltartalomra. Illatában érett, szinte túlérett gyümölcsöket idéz meg: kajszi, birsalma, mazsola. Majd megkóstolva valóban érzékelhető a sűrűség, krémszerűbb a textúrája, mondhatni zsírosabb a korty. Ehhez egy csipetnyi kesernye csatlakozik, és tartalmas, de finom savak keretezik az összképet. Őszies és délies hangulatot áraszt.
 
Szabó Zoltán pincéje Pécs mellett, Hosszúhetényben található. Inkább fehérbor az erőssége, de nincs nő, aki be ne hódolna egy korty Szabó rozétól. 
 
„Amennyiben tudásom szerint a legjobbat teszem a szőlővel, nincs szükségem utólagos fazonigazításra a pincében. Igyekszem termőhelyhez, fajtához, évjárathoz mérten a legtöbbet kihozni, hogy a borban mindez tetten érhető is legyen. Még ennél is fontosabb, hogy a végeredmény finom legyen, fogyasztása élményt nyújtson” – így Szabó Zoli hitvallása.
 
Borai beszerezhetők a Pannon Borbolttól.

Mi ehhez a borhoz ezt az ételt ajánljuk:
Baracklekváros oldalas puliszkával »