Svéd gombasaláta recept

Svéd gombasaláta recept- de hogy mitől svéd?

 

RedY 2020 – Gere Tamás és Zsolt Pincészete

Mi ehhez a borhoz ajánljuk ezt az ételt.
A borról bővebben itt olvashatsz »

 

Svéd gombasaláta

Hogy mitől svéd ez a gombasaláta, azt nem tudjuk, de egy gyors vacsinak teljesen jól megteszi. A Paradicsomos gombához hasonlít, de nagyon izgi, hogy babérlevél, cukor és citrom is kerül bele. Friss kenyérrel melegen és hidegen is ajánlatott.

Elkészítése roppant egyszerű. A gombát megmossuk, majd vékony szeletekre vágjuk. Olívaolajon, nagy lángon megpirítjuk, majd hozzáadunk egy fej apróra vágott hagymát. Hozzátesszük a babérleveleket, majd nyakon öntjük két doboz konzerv hámozott paradicsommal. Citromlé és citromkarikák is kerülnek bele, és természetesen só, bors és cukor. Mivel hámozott paradicsomból készítjük, legalább egy órán kersztül főzzük.

Videót láttad már?

Hozzávalók a füstölt pisztrángos kenőhöz:

400 g csiperkegomba

1 fej vöröshagyma

2 doboz hámozott paradicsom

        fél citrom

         olívaolaj

        3 babérlevél

        só, bors, cukor