Szent Gaál Kadarka 2019 Szekszárd

Szekszárdi Kadarka 2019 – Szent Gaál

Szekszárdi Kadarka 2019 – Szent Gaál

A kadarka egy nagyon hálás bor. Magyar ember számára meg még inkább ,hiszen olyan fűszeres ételekkel is elbánik, mint a kolbász, de szinte minden paprikás ételhez kiválóan illik. bevett kadarka étel páros a gulyásleves és halászlé. A „nagy könyv” szerint a zsírosabb halak is jobban kedveik, ha inkább egy könnyedebb vörösborral locsolgatják, így a ponty, a harcsa is bátran kísérhető ezzel a nagyszerű fajtával.
 
A Szent Gaál Birtok Zombán, a Szekszárdi borvidéken található. Chateau  borászatként határozzák meg magukat, hisz a birtokközponton egy gyönyörű barokk kastély ékeskedik. 22 hektáron gazdálkodnak, melynek nagy részét magyar fajták teszik ki. Fő profiluk a bikavér, és a jóivású vörösborok, ilyen ez a kadarka is. A “kastélyos” sorozatuk a mindennapok borai ugyan, de minőség szempontjából teljesen rendben vannak.
 
 
Borai beszerezhetők a Vörös és fehér Borwebshopból.
 
Borai beszerezhetők a Pannon Borbolttól.

Mi ehhez a borhoz ezt az ételt ajánljuk:
Paprikás lisztben sült kárász »