Ciabatta olasz kenyér tészta keverés

Vörösboros kolbász recept paradicsomos mártogatóval

 

Villányi Portugieser 2019 – Polgár Pincészet

Mi ehhez a borhoz ajánljuk ezt az ételt.
A borról bővebben itt olvashatsz »

 

Vörösboros kolbász paradicsomos mártogatóval

A vörösboros kolbász egy ötletes elkészítése az, akár már kicsit uncsi kolbásznak. Eddig még én (Gabi) sem hallottam róla, míg Péter be nem avatott a titkába. Mikor mesélt róla a forgatás előtt, még akkor sem nagyon tudtam elképzelni, hogy fog ez elkészülni, de végül, nekem nagyon bejött.

Sokan nem tudják, hogy a magyaros ételekhez 3 fajta vörösbor is nagyon jól illik: a kadarka, a siller és a portugieser. A portugiesert sokan Villányhoz kötik, találunk is itt szép tételeket, amelyek a kolbászos, paradicsomos ételekhez tényleg remekül passzolnak. Ilyen kellemes meglepetés volt  ez a 2019-es Polgár Portugieser is.

Így csinálta:

A grill vagy sütnivaló kolbászt 1,5 dcl vörösborral, 2-3 gerezd fokhagymával egy serpenyőben addig pároljuk míg szépen zsírjára nem sül a kolbász. A vörösboros kolbászt kivesszük a serpenyőből, a megmaradt kolbászzsírt összekeverjük sűrített paradicsommal, vagy hámozott paradicsommal (ilyenkor kicsit tovább kell főzni), cukorral és kevés ideig összefőzzük. Voilá!

Hozzávalók a vörösboros kolbászhoz:

3 pár grill vagy sütőkolbász

1,5 deci bor -lehet picit több is 😉

2-3 gerezd fokhagyma

Hozzávalók a paradicsommártogatóhoz:

kolbászból kisült zsír (ha túl sok öntsünk le belőle)

2 doboz sűrített paradicsom vagy 1 doboz hámozott paradicsom (ekkor tovább főzzük)

cukor