AM-Tokaj Amadeus 2017 édes tokaji bor

Amadeus 2017 – AM-Tokaj

Amadeus 2017 – AM-Tokaj

Az AM-Tokaj Amadeus bora, egy magas minőségű édes fehérbor, mely furmint és hárslevevelű cuveéjéből készült. Mély aranyszín a pohárban, már az illata is nagyon összetett. Szépen kiérződnek a keleti fűszerek, a csillagánizs, szerecsendió, és már az illatból észrevesszük, hogy egy nagyon egységes borral van dolgunk. A nagyszerű illat után az élvezetek a szájban is tovább folytatódnak. Édes borról van szó, de édessége nem tolakodó, nagyon szép összhangban van sav és cukor. A kellemes savérzetet erősítik a benne rejlő trópusi gyümölcsaromák, a mangó, a mandarin, ami kifejezetten izgalmassá teszi ezt a bort.  Komplexitása és teltsége mellett mégis jól csúszik, bátran kínálhatjuk keleti fűszerezésű, csípős vagy más összetett ízű ételek mellé. Desszertekhez, de önmagában desszertként is kiváló. 
 
 
Az AM-Tokaj borait a Teleki-dűlő szőlőiből készítik, mely már Mátyás korában is királyi dűlőnek számított. Minden tekintetben a minőségre törekednek, és itt az üres frázison kívül, valóban elmondhatjuk, hogy ez teljes mértékben meg is valósul. Külön kuriózumnak számít, nemcsak Magyarországon, de még világszinten is, hogy a szőlők az év minden napján Mozart muzsikáját hallgatják, melynek hatását a szőlőszemek magasabb cukortartalmában vélik felfedezni.

Mi ehhez a borhoz ezt az ételt ajánljuk:
Sült fürj »