Belward Chardonnay 2020

Chardonnay 2020 – Belward Pincészet

Chardonnay 2020 – Belward Pincészet

A Belward Pincészet Pécstől 20 km-re, Hásságyon található. A Pécsi Borvidék azon részéhez tartozik, ahol nem a meszes, hanem a löszös talaj a jellemző. A klíma is szubmediterrán, így a szőlők mindig szépen beérnek. Ez abszolút érződik a borokon. Savaik lágyabbak, alholban is gazdagabbak. Ennek a chardonnay-nak is kicsit magasabb az alkoholja és glicerinben is gazdag: olajosan pörög a bor a pohárban. Ilatta jellegzetesen chardonnay-s, zöldalmás, barackos íz és illat jellemzi. Felbukkan még benne a sárgadinnye és némi grapefriut. Sava lágyabb, de szépen tartja magát.
A Belward Pincészet nagyobb borászatok közé tartozik, sok-sok hektárról szedik a szőlőt. Szüretük is gépestett és bár a reduktív fehérborok vannak túlsúlyban, készítenek fahordóban érlelt tételeket és rozét is. Árban szinte verhetetlenek a régióban, de a mindennapok boraként bőven megállják a helyüket boraik. Több boruk nyer aranyat, ezüstöt a borversenyeken.
A borászatot itt találhatjátok.

Mi ehhez a borhoz ezt az ételt ajánljuk:
Zsályás vajas gnocchi

 

»