Gottwald borászat Olaszrizling

Olaszrizling 2020 – Gottwald Borászat

Olaszrizling 2020 – Gottwald Borászat

A Gottwald családnál hobbiként kezdődött a borkészítés, 2006 óta készítenek professzionális szinten borokat. Dunaszentmiklóson 2021 óta már a borászat is megnyitotta kapuit kóstolópincével. Főként fehér borokat készítenek, zaszlóshajójuk az olaszrizling, ahogy ez Neszmélyben azért nem véletlen.  2020-as hordós érlelésű olaszrizlingjük nagyon elnyerte tetszésünket. A hordó édes jegyei tűnnek fel először, egyfajta vaníliás illat és íz, emellett a krémes jelleget mutat. Nehezen ismerhetők fel az olaszrizling jellegzetességei, de a korty végén mégis ott van a citrusosság, a citromos íz. Alkoholja magas 13,5%, ami tüzesség teszi a bort. Testes, odafigyelést igénylő bor, de biztosan elcsábulnka azok, akik az édes fűszerességet kedvelik a borban.

A Neszmélyi borvidék 1977-ben kapta vissza borvidéki minőségét, mert a történelmet és főként a II.világháború utáni gazdálkodást igen megsínylette ez a terület. Ma azonban nagyon szép borokat készítenek a termelők, és igaz ez a Gottwald Borászatra is. Fehérboraikat először reduktív technológiával készítették, sikereik és a jó visszajelzések alapján határozták el, hogy testesebb, komolyabb borokat is készítsenek. Második generációs borászatról van szó, fő profiljuk a vendéglátás, és ezt egészítik ki a borral, hogy komplex gasztronómiai élményt tudjanak nyújtani. Személyesség, vendégközpontúság jellemzi a családot, ahová a vendégek szívesen térnek vissza.

 
A borászatot itt találhatjátok.

Mi ehhez a borhoz ezt az ételt ajánljuk:
Sajtos mandiulás kréker

 

»