Gluténmentes kréker recept mandulaliszttel

Sajtos mandulás kréker – borkorcsolya 2 alapanyagból

 

Olaszrizling 2020 – Gottwald Borászat

Mi ehhez a borhoz ajánljuk ezt az ételt.
A borról bővebben itt olvashatsz »

 

Sajtos mandulás kréker – gluténmentes

Ez a kréker több szempontból is nagyszerű. Először is finom, mert nagyon intenzív sajtos, a sajtos dolgokat meg mindenki szereti. Pláne, ha bort is kínálunk mellé. Másodszor, mert mindösszesen 2 alapanyagra van szükségünk hozzá: sajtra és mandulalisztre. Harmadszor, mert variálható, többféle sajttal próbálkozhatunk, mindig más lesz az íze. Magvakkal is megszórhatjuk, és akkor még csinos is lesz.

Szóval most elmeséljük ezt a végtelenül bonyolult receptet, hogy percek alatt összedobhassatok egy kis rágcsát, ha jönnek a vendégek. Először is reszeljük le a sajtot. A sajt mennyiségéhez képest fele annyi mandulalisztre lesz szükségünk. MMInd a két alapanyagot tegyük be egy robotgépbe, vagy kutterbe, és daráljuk össze. A kapott szárazanyaghoz tegyünk pár kanál vizet. Először csak keveset tegyünk, mert a sajt és a mandula zsírossága elég lesz nekünk, hogy összeálljon a tészta. Gyúrjuk össze a tésztát, majd lisztezett deszkán nyújtsuk ki. Bármilyen formára vághatjuk a krékereinket, mi most az egyszerűség kedvéért négyzet alakúra vágtuk őket. A tetejüket megszórhatjuk vágott mandulával, ez esetben kicsit nyomkodjuk bele a krékerbe, hogy ne potyogjon le a sütés után. Tegyük a krékereket egy sütőpapírral kibélelt tepsire, és süssük 180-200 fokon 5-10 percig, még színük nem lesz. Hölgyei és uraim, ez ennyi!

Videót láttad már?

Hozzávalók a krékerhez:

20 dkg érlelt juhsajt (vagy bármilyen keményebb sajt)

10 dkg mandulalisz

2 kanál hideg víz

        só