Gere Tamás és Zsolt Kadarka Kopár-dűlő

Kadarka 2017 – Gere Tamás és Zsolt Pincészete

Kadarka 2017 – Gere Tamás és Zsolt Pincészete

Egy nagyon izgalmas kadarkát mutathatunk be Villányból. Ugyan ezt a fajtát nem különösebben kötik Villányhoz, mégis őshonos fajta, Gere Tamás és Zsolt Pincészetében pedig szeretnek ezekkel a fajtákkal foglalkozni. Több érdekessége is van a bornak. Az egyik, hogy a Villányban nagy vörösborairól híres Kopár-dűlőben termettek ezek a szőlők is. Kopár egy meleg dűlő, ami ebben a borban extra beltartalomként jelent meg. Sokkal sűrűbb és lekvárosabb bort adott, mint ahogy azt a kadarkától megszoktuk. Megmaradt közben fűszeressége és tipikusan csipkebogyós karaktere, amit a tölgyfa íze egészített ki. A kedves, de tartalmas borok kedvelőinek mindenkébb ajánlott. 
 
Gere Zsolt az iskolapadból kiugorva kezdte el fokozatosan átvenni a Gere Tamás és Zsolt Pincészetet, mint a borászcsalád fiatal tagja. A pincészet már a rendszerváltás környékén megalapozta hírnevét, azóta is kimagasló minőség mellett készítik boraikat. A Nagy tételek mellett azonban reagálnak az új piaci trendekre is, és 3 termékcsaláddal vannak jelen a borpiacon. A hagyományos ízvilág mellett megjelentek a fiatalosabb tételek, amit a kis tételben készülő, hosszan érlelt nagy borok koronáznak meg. A borászat abból a szempontból is szimpatikus, hogy fokozatosan tértek át az ökológiai gazdálkodásra, ahol a biodiverzitás és a talaj „egészsége”  van a középpontban a fenntarthatóság érdekében.
 
A borászatot itt találhatjátok.

Mi ehhez a borhoz ezt az ételt ajánljuk:
Pljeskavica padlizsános ajvárral

»