Majonézes avokádósaláta Peti Pince zöldveltelini recept

Majonézes avokádósaláta recept – Sültcsirke újrahasznosítva

 

Zöldveltelini 2020 – Peti Pincészet

Mi ehhez a borhoz ajánljuk ezt az ételt.
A borról bővebben itt olvashatsz »

 

Majonézes avokádósaláta recept

Ezzel az avokádósalátával bátran bővíthetitek az avokádós receptjeiteket, egyrészt mert nagyon finom, másrészt mert valószínűleg még nem készítettetek ilyet. Nyáron a könnyed, citrusos és illatos borok mellé jól fog passzolni, így ha vendégeket vártok, kevés bíbelődéssel megúszhatjátok a az asztalravalót. Tele van zöld gyümölcsökkel és zöldségekkel, melyek nagyrészt az egész év folyamán beszerezhetők, így vitaminfeltöltésre is alkalmas.

És van még valami: ha vasárnap esetleg sült csirke volt a menü, és másnap már nem szívesen eszitek újra, akkor egy teljesen új ételt varázsolhattoknk belőle, ha egy ilyen avokádósalátát készítetek.

Lássuk, mi is kerül bele! Először is a sült csirke. Ez lehet otthon készült, vagy épp vásárolt grill csirke, aminek a csontról lefejtjük a húsát, és apró darabokra vágjuk. Csak úgy ahogy van, hidegen. Az avokádó nagyon szereti a lilahagymát, de ha épp akad friss újhagyma, akkor használjuk azt, a zöld szárával együtt. Ezt is vágjuk össze kis darabokra. Most jöhet az avokádó, 30 dkg husihoz kb. 2 darab érett avokádóra lesz szükség.

Most álljunk meg egy pillanatra: Mi az az érett avokádó? Nem feltétlenül az, amit a boltban találunk, sőt, ott többnyire kimondottan éretlen avokádókra lelünk. Az az avokádó, aminek teljesen sötét a héja, szinte fekete, az lesz a jó. Egyébként már külön lehet kapni ilyen címszó alatt, hogy: ÉRETT AVOKÁDÓ. Kicsit drágábban is mérik, de ez sem mindig igaz. Ha nem találunk ilyet, akkor pár napra előre gondolkozzunk, és az éretlen gyümölcsöket csomagoljuk be sütő- vagy újságpapírba, majd tegyük egy fiókba. Az is segít, ha mellé egy banánt teszünk. Ezek mind gyorsítják az érést.

Szóval az avokádót is vágjuk 1×1 cm-es kockákra . Minden felaprított hozzávaló mehet egy nagy tálba. Egy másik kisebb tálba keverjük ki az öntetet. 1 dl majonézt keverjünk ki két púpos kannál tejföllel, 1 evőkanál olívaolajjal, sóval, borssal és lime levével. Egy fél lime biztosan kelleni fog. Zsupsz, öntsük nyakon a salátánkat a majonézes öntettel, keverjük jól el, és akár már ehetjük is.

Videót láttad már?

Hozzávalók a salátához:

2 érett avokádó

1 fej lilahagyma vagy két szál lila újhagyma

1 chilipaprika

30 dkg sült csirke

1 dl majonéz

        2 ek tejföl

só,bors

olívaolaj, lime