Gombasaláta kenőke recept

Majonézes gombasaláta recept

 

Zweigelt rozé 2018 – Peti Pincészet

Mi ehhez a borhoz ajánljuk ezt az ételt.
A borról bővebben itt olvashatsz »

 

Majonézes gombasaláta recept

Ez a gombasaláta olyan meglepetés volt, hogy még mi sem számítottunk rá, hogy ennyire finom lesz.  Pár perc alatt elkészíthető, isteni vendégváró, de tavaszi-nyári, könnyed vacsorának egy pohár rozé mellé egyenesen tökéletes. Általában a rozé borok és a gombás ételek egyébként is jól párosíthatók egymással.

Először egy gombachipszet kell készíteni. Ehhez a gombát vékony, kb. 3-5 mm-es szeletekre kell vágni.  Elég, ha jól megmossuk a gombát, és hagyjuk megszáradni, pucolni nem kell. Vizesen azért nem túl előnyös elkezdeni a pirítást, mert a gomba egyébként is sok vizet enged magából. És ha ezt még megtoldjuk a gomba mosásából származó extra nedvességgel, akkor tuti nem fog szépen megpirulni, csak párolódni.

Mi champignon gombából készítettük, de erdei gombával is biztosan nagyszerű lehet, már ha valaki olyan szerencsés, hogy van neki olyan. Ami viszont talán kicsit erőteljesebb ízű, az a barna csiperke, amihez viszont könnyen hozzá lehet jutni akár a boltokban is. Hogy miben különbözik a fehér csiperkétől, azaz a champignontól, azt Bálint Gazda honlapján szépen le is írják.

Folytassuk a gombasaláta elkészítésével. Egy serpenyőben olajon és erős lángon a gomba mindkét oldalát jól meg kell pirítani. ne kapkodjuk el, várjuk meg, amíg szép pirult lesz. Hogy elkerüljük, hogy a gomba még több levet engedjen ki, ne sózzuk meg.

Ha a gomba megpirult, jöhet az öntet. Keverjünk simára fele-fel arányban majonézt és tejfölt. Mivel a majonéz íze meghatározó ennél az ételnél, érdemes jó minőségű majonézt választani. A fűszerezés sóból, borsból és citromléből áll. Ehhez a keverékhez adjuk hozzá a gombát, olajostul. Általában a málnás, epres ízű rozékhoz jól illik a menta, így bátran tegyünk bele frissen vagy szárítva. Természetesen kísérletezhetünk más zöldfűszerrel is.

Úgy tudjuk a legjobban tálalni, ha gyökérkenyeret vagy más rusztikus kenyeret pirítunk serpenyőben, és arra kenjük ezt a gombasalátát. Aki szereti, nyugodtan fokhagymázza be a pirítóst, nem fogja elrontani, sőt.

Nézd meg a videót is:

Hozzávalók a gombasalátához:

30 dkg gomba

2 dl jó minőségű majonéz

2 dl tejföl

        só, bors, citromlé

1 gerezd fokhagyma

mentalevél

olívaolaj a pirításhoz