Peti Pincészet Zweigelt Rozé 2018

Zweigelt Rozé 2018 – Peti Pincészet

Zweigelt Rozé 2018 – Peti Pincészet

„Közepes színintenzitás, érettebb árnyalat. Kis tanninérzet kandikál ki, enyhe kesernyével, ropogósabb savak,  a 2018-as most némileg már túl a csúcsán.”

Így jellemezte borászunk az újonnan induló Peti Pincészet 2018-as rozéját. Zweigeltből készült, amitől, sötétebb rózsaszín ez a rozé. Nagyon jellegzetes rumos illata volt, íze málnára, éretlen eperre hasonlít. Hosszú lecsengés, hosszan ott marad a szánkban a bor kellemes íze.
 
Petit, a borászt a természet szeretete és a szőlészeti munkagépek iránti érdeklődése vonzotta a borászkodás felé. Zamárdiban van a főhadiszállása, előtte azonban Etyeken is dolgozott egy neves borászatnál. Itt ismerte meg a borkészítés minden csínját-bínját.
 
Elsőgenerációs borász, másfél éve kezdte el hivatalosan készíteni saját borait, és már ezzel a rozéval egy helyi borversenyen aranyérmet nyert. Kerüli a vegyszereket, vagy igyekszik bio vegyszereket használni, így azok kevésbé jellenek meg a borban is.
 
 
 
A Peti Pincészetet megtaláljátok a Facebookon, vagy Petinek írhattok a petipinceszet@gmail.com email címre. .

Mi ehhez a borhoz ezt az ételt ajánljuk:
Majonézes gombasaláta »

Nézd meg a videót is: