Obszidián furmint Istenhegyi Borház

Obszidián Furmint 2018 – Istenhegyi Borház

Obszidián Furmint 2018 – Istenhegyi Borház

Az Obszidián név már magáért beszél, hiszen ebben a száraz furmintban igencsak szépen megjelennek a vulkanikus talajra jellemző ásványos jegyek. Illata neutrális, íze pedig citromos, citrusos jegyekre emlékeztet leginkább. Hordós érlelést nem kapott, viszont a pohárban való levegőztetés során elkezdenek teltebb ízek beszivárogni a borba. A korty végén még egy  enyhe mandulás kesernyét is érezni. A megszokottnál kicsit magasabb az alkoholja, de a savak ezt jól ellensúlyozzák, mindenesetre nem egy könnyű borral van dolgunk.
 
Az Istenhegyi Borház egy nagyon szimpatikus családi pincészet, kizárólag furminttal foglalkoznak. A száraz boroktól kezdve egészen az édesig széles palettán próbálják megmutatni a furmint sokszínűségét. Vaszkóné Bodnár Gabriella kezében futnak össze a szálak, ő viszi elsősorban a borászatot. Boraik kis tételben, hagyományos technológiákkal készülnek.
Egy kedves cikkel is megörvendeztettek minket.
 
 
Boraik beszerezhetők saját webshopjukból.

Mi ehhez a borhoz ezt az ételt ajánljuk:
Harcsa kéksajt mártással »