Sütőtökös tócsni lecsó recept

Sütőtökös tócsni recept

 

Pécsi cirfandli 2018 – Szabó Zoltán

Mi ehhez a borhoz ajánljuk ezt az ételt.
A borról bővebben itt olvashatsz »

 

Sütőtökös tócsni recept

A sütőtökös tócsni jó példa arra, hogy nem kell túl bonyolult ételben gondolkodni, hogy összejöjjön az összhang a borral. A tócsni hagyományos módon elkészítve is jól illeszthető a borok mellé, ráadásul nagyon jól variálható. Nemcsak sütőtökkel lehet kicsit változtatni az ízét, de tehetünk bele akár zellert, édesburgonyát, kápiapaprikát, répát, hagymát és a  természetesen a fűszerekkel is lehet játszani. Ha például majoránnásan vagy rozmaringgal készítjük, inkább vörösbort igyunk hozzá.

Mivel mi egy kaliforniai Chardonnay-hoz  társítottuk, édes ízt kerestünk hozzá, így került bele a sütőtök, és pici őrölt kömény is.

Így készítsük el: Fele-fele arányban reszeljük le a krumplit és a sütőtököt. Tökből a vajtököt érdemes használni, mert azt könnyebb lereszelni. A vajtökről Váncsa István írását is érdemes elolvasni. A zöldségeket a nagylyukú reszelőn reszeljük le, majd csavarjuk ki a levüket. Így sokkal ropogósabbra fog sülni a tócsnink.

Kb. fél kiló zöldséghez használjunk 1 tojást, 10 dkg lisztet, de jobb ha megnézitek a videót, hogy  milyen állagúnak  kell lennie a keveréknek.  Ízesítsük sóval, borssal és őrölt köménnyel.

Ha a masszát jól elkevertük, akkor hevítsünk olajat egy serpenyőben, és kanállal kis kupacokat tegyünk bele, ezeket lapítsuk el kicsit. Ha aranyasárgára sült, akkor jó, ne égessük túl.

Tejföllel, lecsóval vagy más szaftos étel mellé is tehetjük.

Hozzávalók a sütőtökös tócsnihoz:

0,5 kg sütőtök

0.5 kg krumpli

1 db tojás

2 gerezd fokhagyma (de ez  esetben ki is lehet hagyni)

10 dkg liszt

só, bors, őrölt kömény

olaj a pirításhoz