Tárkonyos spárgakrémleves tejszínes citromos recept

Tárkonyos spárgakrémleves recept

 

Szekszárdi rozé 2020 – Szent Gaál

Mi ehhez a borhoz ajánljuk ezt az ételt.
A borról bővebben itt olvashatsz »

 

Tárkonyos spárgakrémleves recept

Annyira kíváncsi vagyok, hogy ki hogy áll a spárgával. Vagyis az érdekelne, hogy Magyarországon mennyire tudta belopni magát az emberek szívébe ez a zöldség. A spárgakrémleves egy olyan étel, ami nagyon jó indítónak, úgy értem, nagyon is megfelelő arra, hogy az ember megismerkedjen a spárgával. Mivel a levesbe krumpli is kerül, nem annyira intenzív az íze, bátran próbálkozhat vele az is, aki eddig nem szívlelte, vagy még nem merte megkóstolni.

Mi a különbség a fehér és a zöld spárga közt? A fehér spárga a spárga föld alatti része, így nem éri fény, ellenben a zöld a föld feletti, azaz már tartalmaz klorofillt. Különbözik nemcsak a  színük, hanem az ízük is, ezért ne próbálkozzunk azzal,  hogy ha nem kaptunk az egyikből, a másikkal próbáljuk helyettesíteni. A fehér spárgához nagyon jól illenek a tejszínes mártások, a szalonna, ezért ha krémlevesnek készítjük, az tuti jó lesz.

Nem mondom, picit macerás zöldség, ami a pucolását illeti, de ha nem egy katlannal szeretnénk főzni belőle, akkor egy negyed óra alatt elő tudjuk készíteni. Először a spárga végét nézzük meg, ahol fás, és magától letörik, azt a részét dobjuk el. Ezt követően vegyünk egy zöldséghámozót, és a szárát is vékonyan hámozzuk meg. Ezek is elég fás részek, jobb, ha megszabadulunk tőlük.

A tárkonyos spárgakrémleveshez egy csokor spárgát fogunk használni, ami körülbelül fél kiló. Ehhez a mennyiséghez egy fél fej vöröshagymát felaprítunk, és vajon elkezdünk pirítani. Hozzáadjuk a megtisztított spárgát, valamint egy meghámozott, kockákra vágott nagyobb krumplit. Az arány kb. kétharmad spárga, egyharmad krumpli. Felöltjük alaplével vagy vízzel, teszünk hozzá két gerezd fokhagymát, 2 kiskanál tárkonyt, sót, borsot, és hagyjuk puhára főlni. Ha minden zöldség puha, vegyük le a tűzről, öntsünk hozzá 1,5 dl tejszínt és turmixoljuk krémesre. Kóstoljuk meg, ízesítsük még citromlével és egy kis cukorral.

Videót láttad már?

Hozzávalók a spárgakrémleveshez:

1 köteg fehér spárga (kb. fél kiló)

1-2 szem krumpli (lisztesebb fajta)

fél fej vöröshagyma

2 gerezd fokhagyma

2  kk szárított tárkony (friss is lehet, akkor kicsit többet tegyünk bele)

1,5 dl tejszín

víz, amennyi ellepi

só, bors

20g vaj a pirításhoz

        citromlé, pici cukor