Jekl Shiraz 2017 Villány

Villányi Shiraz 2017 – Jekl Pincészet

Shiraz 2017 – Jekl Pincészet

A Shiraz megnevezés nem véletlen, a Jekl Pincészetben az újvilági stílust követik, így picit erőteljesebb a hordó, gyümölsösebb, zamatosabb ez a bor. Szabó Zoli borászunk így értékelte: közepesnél sötétebb rubin, kis animális jelleg, érezhető hordóhatás, feketebors. Picit szemcsés tanninérzet, kávé, közepesen telt, sima.

A Jekl család közel 25 éve borászkodik Villányban, ültetvényeik főként Villány legértékesebb dűlőiben, a Jammertálban, Ördögárokban valamint a Feketehegyen  találhatók.

Nagyon erősek pinot noir-ban, de kadarkájuk és portugieserük is ismert a szakma előtt.

A pincében két generáció dolgozik együtt, Jekl Flóra saját márkás borokat is készít Il Primo néven. Saját elmondása szerint szereti lájtosabbra, gyümölcsösebbre, elengánsabbra venni a vörösöket, a bor melletti másik nagy szenvedélye a kávé, amiben szintén az extra minőséget keresi.

 
Boraik beszerezhetők saját webshopjukból.
 
Nézd meg a videót is:

Mi ehhez a borhoz ezt az ételt ajánljuk:
Marhasült ribizlimártással »